WOŁOMIN. Pożar dużej stacji transformatorowej! Wiele gospodarstw domowych bez prądu.

15.08.2023, godz. 18:20. Pożar na terenie stacji transformatorowej przy ulicy Duczkowskiej w Wołominie. Przy jednym z urządzeń pojawił się ogień i kłęby dymu. Na miejsce natychmiast ruszyło kilka zastępów straży pożarnych oraz policja. Akcja gaśnicza jest utrudniona ponieważ istnieje realne zagrożenie wybuchem oraz porażeniem wysokim napięciem. 

— Strażacy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa i informują mieszkańców o możliwym zagrożeniu. Sytuacja jest już pod kontrolą, a pożar nie zagraża otoczeniu. Naprawą uszkodzonego transformatora zajmie się teraz pogotowie energetyczne – powiedział portalowi WWL112.PL mł. kpt. Jan Sobków, zastępca dowódcy JRG Wołomin. 

Wiadomo, że przez jakiś czas bez prądu może pozostać duża część mieszkańców Wołomina i okolic. Służby apelują o cierpliwość. 

W najbliższym sąsiedztwie uszkodzonej stacji transformatorowej znajduje się Zakład Energetyki Cieplnej w Wołominie. Jednak jak wynika z komunikatu przekazanego przez spółkę, przedsiębiorstwo funkcjonuje bez problemów, a w razie potrzeby dysponuje awaryjnym zasilaniem i nie przewiduje wstrzymania dostaw energii cieplnej.

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL 

Foto: [Reporter007]