ZIELONKA. Zwłoki mężczyzny w wodzie na Gliniankach. Na brzegu leżały dokumenty i ubrania.

15.08.2023, godz. 07:30. Tragicznie rozpoczął się upalny, świąteczny poranek na terenie kompleksu wodnego Glinianki w Zielonce. Na trzecim stawie oznaczonym jako „czarny punkt” z zakazem kąpieli przypadkowy przechodzień zauważył pływające na powierzchni ciało mężczyzny. Powiadomiono służby ratunkowe; straż pożarną PSP Wołomin, OSP Kobyłka, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu osobiście pojawił się również komendant powiatowy wołomińskiej straży pożarnej st. bryg. Wiesław Drosio. 

Przy użyciu łodzi motorowej udało się dotrzeć do topielca i wydobyć go na brzeg. Lekarz mógł już jedynie stwierdzić zgon około 40 – letniego obywatela Polski. Dziennikarzom portalu WWL112.PL udało się ustalić, że mężczyzna mógł utopić się przed weekendem. Wskazywał na to zaawansowany proces rozkładu zwłok. 

— Wczoraj na brzegu zostały odnalezione rzeczy osobiste tego człowieka dlatego strażacy wraz z policją wszczęli poszukiwania. Dziś ciało mężczyzny wypłynęło i zostało wyłowione z wody – powiedział mł. kpt. Jan Sobków, oficer prasowy JRG Wołomin. 

To już kolejna ofiara utonięcia w tegoroczne wakacje na zielonkowskim akwenie. Miesiąc temu w tym samym miejscu życie straciło dwóch młodych cudzoziemców. Służby apelują i przestrzegają – kąpiele dozwolone są jedynie w wyznaczonych do tego strefach. Zabrania się również wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu! 

Autor: JP, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]