WOŁOMIN. Przedstawiamy nowego rzecznika wołomińskiej policji – sierżant sztabowy Monika Kaczyńska.  

Zastąpienie służącego od 14 lat na stanowisku oficera prasowego aspiranta sztabowego Tomasza Sitka, który odszedł na zasłużoną emeryturę nie było prostym zadaniem. Prawie 30 lat pracy w policji i ogromne doświadczenie sprawiały, że nawet najtrudniejsze pytania zadawane przez dziennikarzy nie stanowiły dla niego problemu. Jednak od 1 kwietnia 2022 roku decyzją inspektora Marka Ujazdy- szefa Komendy Powiatowej Policji w Wołominie nowym rzecznikiem jednostki została sierżant sztabowy Monika Kaczyńska. 

Pani Monika Kaczyńska urodziła się w 1984 roku w Ostrowi Mazowieckiej. Mundurową karierę rozpoczęła w 2014 roku jako adept Szkoły Policji w Słupsku. Pierwsze kroki stawiała w Wydziale Patrolowo – Interwencyjnym w komisariacie w Małkini Górnej. Następnie została tam dzielnicową. Kolejnym etapem była przeprowadzka na teren powiatu wołomińskiego. Od 2019 roku do czasu obcięcia funkcji oficera prasowego KPP Wołomin Monika Kaczyńska pełniła służbę w Komisariacie Policji w Kobyłce. Prywatnie sierżant sztabowa to dumna mama 17 – letniej córki. 

Dziś przed Panią rzecznik stoją nowe wyzwania i niełatwy kawałek chleba jakim bez wątpienia jest praca z mediami. Na nowej drodze policyjnej kariery portal WWL112.PL życzy przede wszystkim cierpliwości i sukcesów połączonych z awansami. 

Funkcję zastępcy oficera prasowego wołomińskiej komendy pełni podinspektor Wioletta Zychnowska. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]