WOŁOMIN. Święto Policji w cieniu wypadku w Kobyłce. Komendant zapewnia zero tolerancji!  

22.07.2022, godz. 12:00. W upalne piątkowe południe w „Fabryczce” przy ulicy Orwida w Wołominie odbyły się lokalne obchody Święta Policji. Najważniejsi w mieście mundurowi, władze samorządowe oraz zaproszeni zebrani przywitali honorowego tego dnia gościa – zastępcę Komendanta Stołecznego Policji inspektora Tomasza Znajdka. Uroczystości zgodnie z protokołem rozpoczęły się wniesieniem sztandaru i meldunkiem złożonym przez „mistrza ceremonii” nadkomisarza Tomasza Młynarczuka. 

Wołomińskie Święto Policji odbyło się niestety w cieniu ostatnich tragicznych wydarzeń, które miały miejsce na ulicach Kobyłki. Tam pijany policjant stołecznej policji i były funkcjonariusz kobyłkowskiego komisariatu spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby. Sprawca usłyszał już zarzuty i został wydalony ze służby. Do tych dramatycznych wydarzeń odniósł się w swoim przemówieniu szef Komendy Powiatowej Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda: 

— W naszej formacji nie ma miejsca na policjantów, którzy popełniają przestępstwa. Tego typu zachowania rzutują na obraz całej policji, dlatego nie będzie na nie przyzwolenia i tolerancji – powiedział komendant powiatowy. 

Do tej bulwersującej sprawy odniósł się również zastępca Komendanta Stołecznego: 

— W policyjnej służbie nie ma dublerów, ani możliwości na replay. Musimy godnie reprezentować mundur i starać się nie popełniać błędów. Naszym obowiązkiem jest strzec bezpieczeństwa i prawa, a nie je łamać – dodał inspektor Znajdek. 

Chwilę potem kierownictwo wszystkim swoim podwładnym złożyło wyrazy podziękowania za służbę i poświęcenie na rzecz obywateli. Słowa uznania usłyszeli również bliscy i rodziny policjantów, którzy często znoszą trudy ich ciężkiej pracy. 

Odczytano rozkazy nadania nominacji na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awans otrzymało 133 funkcjonariuszy z wołomińskiej jednostki, a wśród nich zastępca komendanta powiatowego, dziś już młodszy inspektor Andrzej Oleksiak. Władze samorządowe tez doceniły policjantów służących w poszczególnych gminach. Takie nagrody odebrało w sumie 130 mundurowych. Portal WWL112.PL składa wszystkim nominowanym serdeczne gratulacje, a całej formacji policyjnej spokojnej pracy na rzecz naszego bezpieczeństwa. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]