WOŁOMIN. Wypadek tuż przed pogrzebem. Karwan potrącił mężczyznę na wózku inwalidzkim.  

11.08.2022, godz. 10:05. Takie zdarzenie do jakiego doszło dzisiaj przy ulicy Kościelnej w Wołominie aż trudno sobie wyobrazić. Pod jeden z bloków na osiedlu Niepodległości podjechał czarny bus należący do lokalnego zakładu pogrzebowego. Pojazd przyjechał najprawdopodobniej odebrać kwiaty, które przewoził do kościoła. Lada chwila miał się odbyć pogrzeb pana Henryka, który w minioną niedziele nagle źle się poczuł i stracił przytomność. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety lekarzom nie udało się uratować 67 – letniego mężczyzny. 

Wspomniany karawan wyjeżdżając tyłem z posesji niezauważył i potrącił przejeżdżającego chodnikiem na wózku inwalidzkim starszego mężczyznę. Osoba niepełnosprawna upadła na ziemię i uderzyła głową w beton. Wezwano natychmiast policję i karetkę pogotowia. Jeszcze przed przybyciem medyków, krwawiącą ranę pomogli opatrzyć funkcjonariusze z wołomińskiej komendy. Pracownik zakładu pogrzebowego tłumaczył, że nie zauważył jadącego wózka. Poszkodowany z urazem głowy trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szczegóły tego zdarzenia ustalają teraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. 

– Sprawcą kolizji okazał się kierowca busa. Był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym – powiedziała portalowi WWL112.PL, podinspektor Wioletta Zychnowska, z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter007] & OSP Wołomin