WOŁOMIN. Zmiany w komendzie Państwowej Straży Pożarnej! Zobacz kto obejmie dwa najważniejsze stanowiska.  

24.02.2023. Jeśli nie rewolucja to co najmniej solidna zmiana następuje właśnie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie przy ulicy Sasina. Z końcem tygodnia obowiązki „Komendanta 01” przestaje pełnić st.bryg. Bogusław Majchrzak. Po 34 – latach służby, w tym dwóch w Wołominie komendant odchodzi na strażacką emeryturę. O powodach swojej decyzji i dalszych planach przeczytacie w bardzo szczerej rozmowie ustępującego komendanta z redaktorem Jakubem Pietrzakiem na naszej stronie internetowej i Facebooku. 

Portal WWL112.PL jako pierwszy podaje informację o tym, kto zastąpi Bogusława Majchrzaka na fotelu najważniejszego strażaka w powiecie wołomińskim i kto będzie jego zastępcą. Szczególnie to drugie nazwisko dla niektórych może być sporym zaskoczeniem i niespodzianką. Od poniedziałku obowiązki nowego komendanta powiatowego Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wołominie będzie pełnił dotychczasowy jej wiceszef st. bryg. Wiesław Drosio. Postać niezwykle doświadczona i lubiana w środowisku strażackim. Natomiast stanowisko nowego zastępcy przez dłuższy czas owiane było tajemnicą, a tak naprawdę o tej kandydaturze mówiło się tylko w strażackich kuluarach ponieważ żadne decyzje nie były ostatecznie podjęte. Dziś jeszcze nieoficjalnie, ale możemy powiedzieć, że funkcję „drugiego” komendanta powiatowego PSP w Wołominie obejmie mł. bryg. Edward Szymankiewicz. Obecny prezes OSP w Radzyminie oraz przez ostatni rok oficer – specjalista w Wydziale Operacyjnym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Edward Szymankiewicz, mieszkaniec naszego powiatu wraca tak naprawdę na „stare śmieci”. Przed odejściem do „wojewódzkiej” spędził w wołomińskiej komendzie całą swoją strażacką karierę od szeregowego ratownika aż do zastępcy dowódcy jednostki. 

Portal WWL112.PL obydwu nowym komendantom gratuluje awansu i życzy bezpiecznej oraz owocnej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wołomińskiego. Już niebawem na naszych łamach rozmowa z nowymi szefami KP PSP w Wołominie. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]