ZĄBKI. Na widok policyjnego patrolu bardzo się zdenerwował. Okazało się, że ma przy sobie „amfę” 

Wspólne patrole policjantów z Ząbek i kursantów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie doprowadziły do zatrzymania mężczyzny posiadającego narkotyki. Sytuacja miała miejsce na jednej z ząbkowskich ulic. Obserwowany mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. Policjanci postanowili go sprawdzić i wylegitymować. 

— Podczas rozmowy z policją mężczyźnie trzęsły się dłonie i drżał głos. Szybko okazało się, że nie bez powodu – powiedziała portalowi WWL112.PL, sierż. sztab. Monika Kaczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Po przeszukaniu 19 – latka mundurowi znaleźli przy nim torebkę strunową, w której było prawie 10 gramów amfetaminy. Chłopak trafił do izby zatrzymań i usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających za co grozi, nawet 3 lata pozbawienia wolności. 

— Tego typu interwencje to efekt wzmożonej ilości patroli na terenie powiatu wołomińskiego. Słuchacze legionowskiego CSP działając razem z doświadczonymi funkcjonariuszami uczą się zachowań i aspektów pracy policyjnej. Kursanci odbywają praktyki w poszczególnych komórkach i wydziałach nabywając tym samym umiejętności niezbędne do pracy w przyszłej służbie – dodała Monika Kaczyńska 

Autor: QBA, WWL112.PL

Foto: KPP Wołomin