ZĄBKI. Pożar dwa razy w tym samym miejscu. Mieszkańcy mówią: działka zaraz będzie do sprzedania!  

20.08.2022, godz. 7:40. Duży ogień i czarny gęsty dym obudziły dziś rano mieszkańców w okolicach skrzyżowania ulic Harcerskiej i Staszica w Ząbkach. Na jednej z posesji wybuch pożar. Palił się niezamieszkały drewniany dom i rosnące wokół niego krzaki. Istniało poważne zagrożenie rozprzestrzenienia się płomieni na sąsiednie budynki. Na miejsce natychmiast ruszyła zaalarmowana straż pożarna: JRG 15 Warszawa, PSP Wołomin i OSP Ząbki. Trzy zastępy ratowników na szczęście szybko poradziły sobie z pożarem. Jednak tuż przed godzina 15:00 przyszło kolejne zgłoszenie o pojawieniu się ognia w tym samym miejscu. Świadkowie i okoliczni mieszkańcy zgodnie mówią i informują na lokalnych forach publicznych, że ktoś prawdopodobnie w takich przypadkach celowo doprowadza do zaprószenia ognia „czyszcząc” i przygotowując tym samym działki do sprzedania. Taka sytuacja jest bardzo dużym zagrożeniem dla ludzi dlatego sprawie bliżej przyjrzy się teraz ząbkowska policja. 
Z redakcją portalu WWL112.PL skontaktowała się osoba reprezentująca właściciela działki, na której doszło do pożaru i przedstawiła swoje stanowisko:

– To niedorzeczne, aby oczerniać właścicieli którzy mieszkają daleko od tej posesji. Obiekt wielokrotnie był zabezpieczany przed wchodzeniem do środka jednak wandale i bezdomni ciągle niszczyli zabezpieczenia. Właścicielem tej posesji od niemal 30 lat jest ta sama osoba i dzialka nie jest szykowana pod sprzedaż – informuje kobieta prosząca o zachowanie anonimowości.

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: OSP Ząbki  & [Reporter007]