ZĄBKI. Wracamy do zabójstwa dokonanego siekierą. Morderca jest już w areszcie.  

27.04.2022. Portal WWL112.PL trzy tygodnie temu jako pierwszy poinformował o brutalnym morderstwie, do którego doszło w Ząbkach przy ulicy Granicznej. Dzisiaj wracamy do tej bulwersującej sprawy ponieważ sprawca został zatrzymany, przyznał się do winy i z zarzutem zabójstwa trafił do aresztu. Do tego tragicznego zdarzenia doszło na skutek kłótni pomiędzy dwoma znającymi się mężczyznami. Przyszła ofiara, 31 – letni Damian B. odwiedził swojego oprawcę w jego mieszkaniu. Po chwili doszło do awantury. Starszy z mężczyzn złapał za siekierę i uderzył w głowę swojego gościa. Gdy ten upadł napastnik zadał dwa kolejne ciosy i zostawił martwego człowieka w kałuży krwi. Sam jakby nigdy nic wyszedł do pracy. Ciało młodego chłopaka kilka godzin później odnalazł współlokator zabójcy. Na miejsce wezwano policję i kartkę pogotowia. Lekarz mógł jedynie stwierdzić zgon. Policjanci z wołomińskiej komendy i komisariatu w Ząbkach szybko wytypowali podejrzanego o dokonanie zbrodni. 43 – latek został zatrzymany na Targówku. Nie stawiał oporu i przyznał się do popełnienia najcięższego przestępstwa. Funkcjonariusze w okolicach centrum handlowego odnaleźli również siekierę, od której zginął Damian B.

– Prokuratura Rejonowa w Wołominie postawiła podejrzanemu zarzut z art. 148§1 kk. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy – powiedziała portalowi WWL112.PL, prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga.

43 – latkowi za zabicie człowieka grozi teraz 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. 

— Do toczącej się sprawy zatrzymano jeszcze trzech innych mężczyzn, którzy mają wiedzę na temat tego co dokładnie się stało, ale nie informują o tym organów ścigania – powiedziała nam, sierż. sztab. Monika Kaczyńska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: KPP Wołomin & Archiwum