ZIELONKA. Kompletnie pijany kierowca spowodował wypadek. Miał prawie 3 promile alkoholu !! 

20.04.2022, godz. 15:20. Poważny wypadek przy ul. 11 listopada w Zielonce. Kierowca Volkswagena podczas wyprzedzania staranował zaparkowane Audi i zatrzymał się na ogrodzeniu jednej z posesji. Szybko okazało się, że mężczyzna oraz jego pasażer są kompletnie pijani. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe: straż pożarna PSP Wołomin, OSP Zielonka oraz policja. Wezwano również karetkę pogotowia ponieważ obaj „dżentelmeni” mieli widoczne, niegroźne obrażenia, jednak po przyjeździe lekarza stanowczo odmówili opieki medycznej. Rozbite samochody zablokowały wąską, osiedlową uliczkę. To cud, że nikomu nic się nie stało ponieważ do wypadku doszło obok sklepu gdzie co chwila spacerują osoby z dziećmi. Pijany 33 – latek został zatrzymany i zamknięty w radiowozie. 

— Badanie wykonane alko-sensorem na miejscu zdarzenia wykazało 1,4 mg/l, czyli 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedziała portalowi WWL112.PL sierżant sztabowy Monika Kaczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Mężczyzna prowadzący „Golfa” odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Trwają czynności policyjne związane z dalszym losem nieodpowiedzialnego 33 – latka. 

Autor: QBA, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]