ZIELONKA. Niecodzienny wypadek! Żona pomyliła gaz z hamulcem i potrąciła własnego męża.  

23.05.2022., godz. 14:45. Scena niczym z filmowego scenariusza. Zdawałoby się sytuacja nieprawdopodobna, a jednak. W Zielonce przy ulicy Moniuszki wyjeżdżająca osobową Hondą z posesji kobieta, pomyliła pedał hamulca z gazem i wjechała we własnego męża stojącego na chodniku. Auto ruszyło naprawdę szybko, oprócz potrąconego mężczyzny kierująca staranowała zaparkowaną obok Skodę, bramę sąsiadów i zatrzymała się dopiero na kolejnym ogrodzeniu. Na miejscu błyskawicznie zjawiła się straż pożarna z PSP Wołomin i OSP Zielonka. 

— Ratownicy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej do przyjazdu karetki pogotowia. Potrzebne było również wsparcie psychiczne dla kobiety, która kierowała pojazdem – powiedział portalowi WWL112.PL, aspirant Jan Sobków, oficer prasowy wołomińskiej straży pożarnej. 

Starszy mężczyzna ze złamaniami i ogólnymi urazami został zabrany do szpitala. Policja zbadała żonę potrąconego na zawartość alkoholu. Okazało się, że kobieta jest trzeźwa, a w amerykańskiej wersji samochodu z automatyczną skrzynią biegów zwyczajnie pomyliła gaz z hamulcem. I do końca nie potrafiła wytłumaczyć jak tak naprawdę doszło do zdarzenia. Teraz kierująca odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku i rozjechanie własnego męża. 

Autor: JP, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]