ZIELONKA. Nocny pożar na terenie znanej, lokalnej firmy. Paliła się część biurowa budynku.

28.12.2023, godz. 01:15. To była trudna noc dla strażaków, ale również dla właścicieli znanej spółki wielobranżowej z terenu Zielonki. Przy ulicy Poniatowskiego 65 na terenie firmy zajmującej się miedzy innymi transportem doszło do pożaru w budynku biurowo – recepcyjnym. Ogień pojawił się wewnątrz i dość szybko zaczął się rozprzestrzeniać. Na miejsce ruszyła straż pożarna; PSP Wołomin, OSP Zielonka i ciężki wóz z OSP Kobyłka. Po dojeździe służb płomienie obejmowały już część dachu. Ratownicy ubrani w aparaty oddechowe szybko zlokalizowali źródło pożaru i przystąpili do działań gaśniczych.

— Spaleniu uległo około 40 metrów kwadratowych budynku biurowego wraz z wyposażeniem zlokalizowanego przy wjeździe na posesję. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń na szczęście nie stwierdziliśmy osób poszkodowanych – powiedział nam mł. kpt. Jan Sobków, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

Cała akcja zakończyła się około godziny 4 nad ranem. Nie wiadomo dokładnie jakie były przyczyny pojawienia się ognia. Niewykluczone, że doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter050]