Dąbrówka. Świąteczny kiermasz dla chorej Laury. Duże wsparcie straży pożarnej.

To było niezwykłe spotkanie w Dąbrówce. Kameralna impreza, ale pełna wielkich serc. Cel był jeden…pomoc dla ciężko chorej, 2 – letniej Laury Banasiak z Wszebor. Mieszkańcy nie zawiedli.

Mała Laura Banasiak ma dopiero 2 – latka, a już od kilku miesięcy zmaga się ze złośliwym guzem mózgu. Dziewczynka przeszła już pierwszą operację w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, ale niestety pojawiły się kolejne komplikacje zdrowotne, które poważnie zagrażają jej życiu. Dlatego Laura wymaga dalszego leczenia, które najprawdopodobniej będzie musiało odbyć się za granicą. Ratunek dziecka wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, dlatego do walki o zdrowie dziecka włączyli się niemalże wszyscy mieszkańcy gminy Dąbrówka oraz władze i instytucje samorządowe. I właśnie w minioną niedzielę w Gminnym Centrum Kultury pod honorowym patronatem wójta Dąbrówki – Radosława Korzeniewskiego odbyła się świąteczna impreza połączona z kiermaszem oraz turniejem piłki nożnej, z których cały dochód zostanie przekazany na leczenie Laury Banasiak. Wzorowo koordynacją eventu zajęła się Pani Lidia Sikorska – Księżnik. W akcję pomocową prężnie włączyli się również strażacy niemal ze wszystkich ochotniczych jednostek z terenu gminy. Tego dnia wozy strażackie również wewnątrz do woli mogli podziwiać wszyscy. Jako pierwsi swoje pojazdy bojowe prezentowała OSP KSRG z Laskowa oraz Dąbrówki. Następnie, aż do wieczora dzielnie stacjonowały kolejne zastępy druhów z Zaścieni, Kołakowa, Józefowa i Kuligowa dysponowane przez Sławomira Berlińskiego Komendanta Gminnego ZOSP RP w Dąbrówce.

Jednak największym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się oczywiście kiermasz świąteczny. Stoły uginały się od domowej roboty słodkości i pyszności. Zakupić można było ozdoby świąteczne czy ręcznie przygotowywane bibeloty i maskotki. Nikt tego dnia nie patrzył na ceny. Liczył się każdy grosz, który zostanie przekazany rodzicom dziewczynki. Po południu odbył się jeszcze koncert kolęd i pastorałek, a wieczorem rozbłysło światełko nadziei dla Laurki. Liczną grupą przybyli również członkowie klubu „Dąbrówka OFF – Road”, którzy z dumą prezentowali swoje „potwory” na czterech terenowych kołach. Jak na okres przedświątecznym przystało nie zabrakło Świętego Mikołaja, który roznosił cukierki i chętnie pozował do zdjęć. Atmosfera była wyjątkowa tak jak cel dla, którego się spotkaliśmy.

Wszyscy, którzy tego dnia nie mogli być w Dąbrówce i wesprzeć potrzebującą pomocy 2 – latkę, a chcieliby to zrobić, mogą. Fundacja „Siepomaga.pl” na swoich stronach internetowych organizuje zbiórkę pieniędzy. Na chwilę obecną udało się zebrać ponad 250 tysięcy złotych. Potrzeby są co prawda znacznie większe i kilkukrotnie przekraczają tę sumę, to jednak każda wpłacona złotówka zbliża Laurę do wyzdrowienia. Pomagajmy!

Autor & Foto: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

https://www.siepomaga.pl/laura-banasiak

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/laura-banasiak

OSP pomaga – Świąteczny kiermasz dla chorej Laury.