LASKÓW. Jednogłośne absolutorium dla zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej.  

12.03.2022, godz. 18:00. Walne zebranie sprawozdawcze za rok 2021 Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskowie (gmina Dąbrówka) rozpoczął jej prezes, druh Sławomir Berliński. Strażacy minutą ciszy uczcili ofiary poległe w wojnie na Ukrainie. Gościem specjalnym spotkania była Joanna Bala, sympatyzująca ze strażą pożarną, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego. 

— Gratuluje Wam wyboru życiowego. Bycie strażakiem to odważna misja pomocy drugiemu człowiekowi. W budżecie województwa są środki na wsparcie OSP. Wystarczy się po nie zgłosić. Na tyle ile będę mogła będę was popierać i pomagać w ich pozyskaniu – obiecała radna Bala. 

Poszczególni członkowie zarządu przedstawili sprawozdania ze swoich komisji; raporty z akcji ratowniczo – gaśniczych, prac remontowych, zakupu sprzętu oraz szkoleń i wyjść sztandarowych. Zaprezentowano plan finansowy jednostki na rok 2022. Jedną z najważniejszych inwestycji ma być zakup wozu strażackiego z podnośnikiem koszowym. To bez wątpienia urządzenie, które byłoby dużym wsparciem w momentach kryzysowych dla całej gminy i okolic. Jednak ostateczna decyzja o pozyskaniu samochodu jeszcze nie zapadła. 

Głos zabrał również ks. Piotr Połomski, druh, a przede wszystkim kapelan powiatowy straży pożarnych, który od kilku dni decyzją kurii został przeniesiony z Dąbrówki do jednej z parafii na warszawskiej Saskiej Kępie. 

— Dziękuję Wam za służbę i ofiarność na rzecz mieszkańców. Tworzymy jedną wielką strażacką rodzinę. Nie będę już pełnił posługi w tej parafii, ale nie przestaję być Waszym kapelanem. Zatem Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek – powiedział wyraźnie wzruszony ksiądz Połomski. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Laskowie w minionym roku brała udział w 84 akcjach ratowniczych, w tym; gaszenie pożarów – 49, miejscowe zagrożenia – 30, alarmy fałszywe – 5, zlecenia z gminy – 5. Najczęściej do wyjazdów ruszali druhowie: Jakub Grzymała – 64, Mateusz Getka – 56, Marcin Jadacki – 47. 

— Jestem z Was dumny i cieszę się z tego co wspólnie razem tworzymy. Widać bardzo dobre efekty naszej wspólnej pracy – powiedział na koniec do swoich druhów Prezes Sławomir Berliński. 

Aktualny zarząd OSP Lasków 2022: 

Sławomir Berliński – Prezes 

Jacek Jeziórski – zastępca Prezesa 

Mateusz Getka – Naczelnik 

Piotr Szczepański – zastępca Naczelnika

Piotr Berliński – Skarbnik

Damian Berliński – Gospodarz 

Agnieszka Londzin – Sekretarz 


Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]