Policja rozbiła grupę przestępczą (video!)

Wołomińscy policjanci przy wsparciu kolegów ze stołecznego oddziału kontrterrorystycznego oraz Radomia i Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie rozbili gang wprowadzający na rynek znaczne ilości substancji psychotropowych. To dalsza część działań śledczych rozpoczęta jeszcze w 2017 roku. Tym razem ujęto 12 podejrzanych, trzech z nich na terenie Ząbek i Marek.

Jak zapewnia policja jest to ogólnopolskie, rozbudowane śledztwo dotyczy grupy przestępczej, która na przestrzeni 6 lat przepuściła przez swoje struktury na terenie Warszawy i okolic ponad 400 kilogramów środków odurzających, głównie heroiny, kokainy, amfetaminy i mefedronu. Gang składał się zarówno z kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Oprócz handlu narkotykami podejrzanym zarzuca się ich produkcję. Z pracy operacyjnej funkcjonariuszy wynika również, że grupa mogła dopuszczać innych przestępstw m.in. handlu bronią, rozbojów, wymuszeń i włamań.

W zeszłym tygodniu w akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców brało udział ponad 100 policjantów, którzy równocześnie weszli do kilku mieszkań na terenie Warszawy i okolic. Łącznie zatrzymano 12 osób w wieku od 31 do 57 lat. W tym trzech podejrzanych z Ząbek i Marek. Śledczy wraz zatrzymaniami, dokonali przeszukań i zabezpieczyli dowody oraz mienie w postaci motocykla, zegarków, telefonów komórkowych oraz gotówki. Przy kilku osobach znaleziono znaczne ilości narkotyków. Dodatkowo wśród zatrzymanych wpadł 45 – latek, który w systemach policyjnych widniał jako poszukiwany do odbycia kary 10 lat pozbawienia wolności za przestępstwa rozbójnicze. Natychmiast trafił za kratki.

Akcja policji to ciąg dalszy działań, w których na przełomie 2017 – 2019 roku zatrzymano ponad 130 podejrzanych z czego do większości sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci aresztów tymczasowych. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a do sądu wpłynęły akty oskarżenia. Sprawa nadal ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Członkom rozbitej grupy przestępczej grożą, nawet kilkunastoletnie wyroki pozbawienia wolności, a straty powstałe w wyniku ich działalności sięgają kwot nawet kilku milionów złotych.

POST: WWL112.PL [Reporter001]

FOTO: KPP Wołomin 🚓