RADZYMIN. Drzewo runęło na dom jednorodzinny. Strażacy jeżdżą od akcji do akcji.

18.01.2022 godz. 10:30. Wiejący od kilku dni bardzo silny wiatr narobił na terenie powiatu wołomińskiego wiele szkód. Setki połamanych drzew, zerwane dachy i uszkodzone linie energetyczne to najczęstsze problemy związane z niespokojną aurą. Jak zawsze w takich momentach najwiecej pracy mają strażacy, którzy nieustannie wzywani są do kolejnych przypadków. 

– W ciągu 48 godzin odnotowaliśmy około 100 interwencji związanych ze szkodami jakie wyrządziły wichury. Nasi strażacy właściwie bez przerwy jeżdżą od wezwania do wezwania po całym terenie powiatu – powiedział portalowi WWL112.PL st. bryg. Wiesław Drosio, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

Najgorzej było na terenie gminy Radzymin, Tłuszcz, Wołomin oraz Marki. Duże drzewa łamały się jak zapałki i niszczyły dachy oraz samochody. Pełne ręce roboty miało również pogotowie energetyczne, które do teraz usuwa kolejne awarie. Wiele domostw nadal pozostaje bez prądu. 

Nasz reporter razem ze strażą pożarna z PSP Wołomin i OSP Radzymin brał udział w zdarzeniu przy ulicy Reymonta w Radzyminie gdzie wielki świerk runął na dom jednorodzinny. Pień zniszczył ogrodzenie i oparł się o budynek zagrażając jego mieszkańcom. Na miejsce ściągnięto podnośnik koszowy i wsparcie strażaków z OSP Jasienica. Zerwane linie energetyczne zabezpieczyli pracownicy PGE. Po kilku godzinach ciężkiej pracy ratownikom udało się usunąć niebezpiecznie powalone drzewo. Fotoreportaż z tej akcji można obejrzeć poniżej. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]