REMBERTÓW. XVI Międzynarodowy Wielobój Strzelecki za nami. Wygrała ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego!  

28.05.2022. W minioną sobotę na poligonie 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w Rembetowie – Wesołej odbył się już XVI Międzynarodowy Wielobój Strzelecki organizowany przez wołomińskie Bractwo Strzeleckie „Salwa”pod patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Zawody rangi mistrzowskiej zgromadziły prawie 300 zawodników z kilku krajów Europy podzielonych na zespoły. Rywalizowano w 11 konkurencjach ze zróżnicowanych rodzajów broni sportowej. Obowiązkową atrakcją była dyscyplina rzutu granatem do celu. Zacięte zmagania trwały na kilku strzelnicach od wczesnych godzin porannych aż do wieczora. Wysoki poziom sprawił, że tytuł zwycięzcy wieloboju rozstrzygał się do ostatnich minut. Przechodni puchar musieli oddać zeszłoroczni triumfatorzy drużyna Parnumaa Kaitseliit z Estonii. Tym razem zwyciężyła ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego – „Polskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego” zdobywając w sumie 2718 punktów. Zaraz za nimi uplasował się klub „Obrońca Troszyn”, trzecie miejsce na podium zajęła drużyna „CSS” z Częstochowy. Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej okazał się Jakub Wawrzyszczak z „CSS”, drugi był jego kolega klubowy Przemysław Wasilewski, a trzeci reprezentant naszej „Salwy” – Jerzy Chmielewski. Wszystkie, szczegółowe wyniki zawodów dostępne są pod podanym linkiem: 

https://www.salwa.pl/zawody/mws16/#wyniki

Jednak najważniejsza impreza strzelecka roku organizowana przez Stowarzyszenie BS „Salwa” ma jeszcze inny wymiar, niż tylko ten sportowy. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne, w które od miesięcy zaangażowane są władze i wielu członków wołomińskiego klubu. Wszystko po to, aby strzelecka brać mogła się spotkać, integrować i dobrze bawić oraz wzbogacać swoją wiedzę i pasję do broni. Dodatkowymi atrakcjami podczas mistrzostw są zawsze doznania kulinarne – pyszne pączki, swojska kiełbasa z wody, prawdziwa wojskowa grochówka, a na koniec wyśmienite, grillowe „garden party” organizowane przez catering „u Barbórki”. Za wzorową współpracę, perfekcyjne przygotowanie wydarzenia i z okazji 25 – lecia klubu,  prezes „Salwy” Andrzej Domański otrzymał od dowódcy jednostki pancernej, pułkownika Artura Kozłowskiego pamiątkowy ryngraf ze słowami Adama Asnyka: „Mężom przystoi w milczeniu się zbroić”…

Patronem medialnym XVI Wieloboju Strzeleckiego był portal WWL112.PL i to właśnie na naszych łamach możecie obejrzeć fotorelację z zawodów zrobioną trochę „innym” okiem naszych reporterów. Do zobaczenia za rok! 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]