WOŁOMIN. Obchody Dnia Strażnika Miejskiego. Wyjątkowy prezent od burmistrz Elżbiety Radwan.  

29.08.2022, godz. 10:00. W kameralnej i bardzo miłej atmosferze odbyły się wczoraj obchody Dnia Strażnika Miejskiego w nowej siedzibie Straży Miejskiej w Wołominie przy ulicy Ogrodowej. Zaproszonych gości przywitali komendanci – gospodarze Jarosław Kielczyk i Jarosław Gorczyca. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili m.in; burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, zastępca burmistrza Łukasz Marek, przewodniczący wołomińskiej rady miejskiej Marek Górski, przewodniczący komisji bezpieczeństwa Piotr Sikorski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogusław Majchrzak oraz dwaj zastępcy szefa wołomińskiej policji – mł. insp. Andrzej Oleksiak i podinsp. Mariusz Pawlak. Podczas tak ważnego dla strażników dnia nie obyło się bez nagród, pochwał, awansów i wyróżnień. 

— To, że możemy się spotkać dzisiaj w tym miejscu to wielka zasługa władz gminy Wołomin, ale również ogromny wkład pracy moich ludzi, którzy poświęcając swój prywatny czas pomagali wyremontować naszą nową siedzibę. Moja załoga ze strażników często zamieniała się w glazurników, elektryków czy ogrodników, abyśmy teraz mogli mieć tak piękny komisariat. Za to oddanie bardzo Wam wszystkim dziękuję – powiedział wyraźnie wzruszony komendant wołomińskiej Straży Miejskiej, Jarosław Kielczyk. 

Oprócz dobrych słów płynących także od burmistrz Elżbiety Radwan posypały się, a jakże nagrody pieniężne, wyróżnienia i prezenty. Na wyposażenie strażników trafił nowoczesny, kompaktowy i mobilny defibrylator niezbędny przy reanimacji podczas zatrzymania akcji serca. 

— Ujęła mnie wasza prośba, kiedy zapytałam czego potrzebujecie. Nikt nie wspomniał o ekspresie do kawy czy czajniku, ale sprzęcie ratującym ludzkie życie. Jest to postawa godna najwyższej pochwały, tak jak cała wasza praca na rzecz bezpieczeństwa naszego miasta. Jesteście wspaniałą profesjonalną, a zarazem rodzinną formacją, która dba o wszystko włącznie z kwiatkami. Jestem dumna z mojej Straży Miejskiej – powiedziała „Szefowa”. 

Po części oficjalnej zastępca komendanta Jarosław Gorczyca przedstawił prezentację opowiadającą o historii Straży Miejskiej w Wołominie, jej początkach i problemach oraz tym jak bardzo ta formacja zmieniła się na przestrzeni ćwierćwiecza. Zwieńczeniem święta był przepyszny tort własnoręcznie przygotowany przez jedną ze strażniczek. Byli tacy, którzy stanowczo poprosili o dokładkę. 

Portal WWL112.PL w tym wyjątkowym dla wołomińskiej Straży Miejskiej czasie przyłącza się do serdecznych życzeń widząc jaką dziś jesteście zgraną i potrzebną w gminie drużyną. Najlepiej mówią o tym liczby…6000 interwencji rocznie to, tyle samo mniej spraw odciążających policję i poprawiających bezpieczeństwo w Wołominie. Dziękujemy! 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]