WOŁOMIN. Odblaskowe choinki już ubrane! Przedszkolaki pamiętają o bezpieczeństwie na drodze.  

08.12.2022, godz. 10:30. Wyjątkowa, świąteczna akcja przed siedzibą Straży Miejskiej w Wołominie przy ulicy Ogrodowej. Komendę odwiedzili najmłodsi mieszkańcy gminy z okolicznych przedszkoli. Nagrodą za zwycięstwo w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową było zwiedzanie budynku Straży Miejskiej oraz zapoznanie się z pracą i obowiązkami strażników. Jednak największą atrakcją dla dzieciaków było strojenie świątecznych drzewek w odblaskowe ozdoby, które przypominały o bezpieczeństwie na drodze i bycie widocznym dla nadjeżdżających pojazdów. 

— Bądź widoczny i noś odblaski ! To hasło, które przyświeca dzisiejszej naszej akcji. Zależy nam bardzo na bezpieczeństwie dzieci i przez zabawę uczymy ich jak zachowywać się na drodze – powiedziała portalowi WWL112.PL wołomińska strażniczka Agnieszka Korcz. 

Odblaskowe choinki można podziwiać przed budynkiem Straży Miejskiej, a chętni mogą zdjąć z gałązki kolorowy odblask i przyczepić go na przykład do swojego plecaka lub kurtki. Za to na pewno nie dostaną mandatu 🙂 

Autor: JP, WWL112.PL 

Foto: SM Wołomin