ZĄBKI. Zuchwała kradzież gotówki z kasy w aptece. Obywatel Gruzji wpadł już w ręce policji.

13.08.2023, godz. 18:00. O tym, że na terenie Ząbek i Marek od pewnego czasu grasują szajki obywateli Gruzji dokonujące przestępstw słyszymy od okolicznych mieszkańców i naszych czytelników. Cudzoziemcy kradną w sklepach, marketach, ale również włamują się do garaży i domów jednorodzinnych. 

 — Nic nie dają alarmy i monitoringi. Złodzieje w nocy świecą latarkami w kamery lub zamazują obiektywy farbą w sprayu. Kradną co popadnie i uciekają. Apelujemy do policji, żeby zapanowała nad tą sytuacją i nam pomogła ponieważ czujemy się zagrożeni- mówi portalowi WWL112.PL  jedna z poszkodowanych kobiet. 

Zuchwałość i bezczelność przestępców jest coraz większa. Pokazuje to sytuacja z sobotniego popołudnia, do której doszło w aptece przy ulicy Drewnickiej w Ząbkach. Obywatel Gruzji wykorzystał chwilę kiedy pracownik był na zapleczu, wszedł za ladę i wyciągnął z kasy plik banknotów. Na szczęście zdecydowana i szybka reakcja farmaceutki, wystraszyła napastnika, który rzucił pieniądze i oddali się w nieznanym kierunku. Na miejsce wezwano patrol policji i na podstawie nagrań z kamery udało się ustalić dokładny wizerunek złodzieja. Po niespełna dwóch godzinach 32 – latka z Gruzji udało się namierzyć w okolicach sklepu spożywczego. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali i zakuli cudzoziemca w kajdanki. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań w Wołominie, a w poniedziałek stanął przed prokuratorem i usłyszał zarzut kradzieży. Nieoficjalnie dziennikarzom portalu WWL112.PL udało się ustalić, że odciski palców Gruzina znajdują się już w policyjnej bazie i że był on już notowany. Niestety sąd zastosował wobec podejrzanego jedynie dozór policyjny. Za tego typu popełnione przestępstwo polski kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Autor: JP, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]