ZIELONKA. Posiadał nielegalną broń i podał lokatorce narkotyki. 

W minionym tygodniu w jednym z mieszkań w Zielonce zrozpaczona kobieta wzywała pomocy.  Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy zastali zapłakaną młodą dziewczynę. Szybko udało się ustalić, ze jest to lokatorka wynajmująca pokój pod wskazanym adresem. Poszkodowana zeznała, że ubiegłej nocy została zaproszona przez właściciela mieszkania na męską imprezę towarzyską do pomieszczenia obok. Gospodarz podał kobiecie narkotyki po, których źle się poczuła. Po otrzymaniu takich informacji policja natychmiast przeszukała pokoje. Na szafie ujawniono torbę foliową z amfetaminą i tabletkami ekstazy. Ponadto policjanci zabezpieczyli broń palną z trzema magazynkami i amunicję. Dokonano aresztowania 46 – latka, do którego należały nielegalne przedmioty.

 — Zatrzymany mężczyzna nie posiadał wymaganego prawem pozwolenia na broń – powiedziała nam Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Podejrzany trafił przed oblicze prokuratora gdzie usłyszał kilka zarzutów. Decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Za posiadanie pistoletu, narkotyków, które dodatkowo podawał innej osobie grozi mu, nawet 8 lat pozbawienia wolności. Dalsze śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołominie. 

Autor: QBA, WWL112.PL

Foto: KPP Wołomin