JASIENICA. Podejrzany o liczne podpalenia były druh OSP wyszedł z aresztu.  

02.07.2022. W sobotę odbyło się posiedzenie sądu w sprawie przedłużenia aresztu tymczasowego dla Dawida K. byłego członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy. Młody mężczyzna wraz z trzema innymi kompanami ponad miesiąc temu został zatrzymany przez policję. Druhowie podejrzani są o serię licznych podpaleń lasów, łąk, bel siana, a nawet stodół na terenie gospodarstw w gminie Tłuszcz. 

Śledczy od prawie roku rozpracowywali grupę członków OSP, którzy umyślnie podkładali ogień, aby chwilę potem alarmowo wyjeżdżać do pożaru. Wszystko dla czerpania z tego procederu korzyści finansowych. Długa praca operacyjna policji, założone podsłuchy i ciągła obserwacja pozwoliły dostarczyć do prokuratury niezbite dowody w tej sprawie. 

Jednak Sąd Rejonowy w Wołominie kilka dni temu zdecydował, że Dawidowi K. nie zostanie przedłużony środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na kolejne miesiące. Wszyscy podejrzani będą odpowiadać zatem przed wymiarem sprawiedliwości z wolnej stopy. Za popełnione przestępstwa z artykułu 164 paragraf 1 kodeksu karnego grozi im, nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001] & KPP Wołomin, Archiwum