NADMA. Wypadek! Pijany kierowca wjechał w monterów naprawiających centralę telefoniczną.  

29.04.2022, godz. 11:25. Poważny wypadek w miejscowości Nadma (gmina Radzymin) Przy ulicy Rzecznej rozpędzony bus najpierw uderzył w auto osobowe, a następnie wpadł w pracujących przy centrali telefonicznej dwóch monterów. Pojazd zatrzymał się dopiero na ich aucie firmowym i ogrodzeniu jednej z posesji. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe: straż pożarna PSP Wołomin, OSP Radzymin oraz policja. Wezwano również dwie karetki i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ponieważ obaj potrąceni pracownicy zostali poważnie ranni. Ciężej poszkodowany mężczyzna z urazem głowy i kończyn został zabrany helikopterem do jednego z warszawskich szpitali. Drugi ze złamaniami trafił do placówki w Wołominie. Szybko okazało się, że kierujący dostawczym samochodem obywatel Ukrainy jest pod wpływem alkoholu. 

— Sprawca wypadku był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu – powiedziała nam sierżant sztabowy Monika Kaczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Kierowca wraz z pasażerem zostali zakuci w kajdanki i zabrani na posterunek policji. Wypadek spowodował poważne utrudnienia w ruchu. Szczegóły zdarzenia będą ustalać teraz funkcjonariusze wołomińskiej drogówki. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]