ZĄBKI. „Zawalidroga” zablokował przejazd wozu strażackiego, jadącego do pożaru. Mamy nagranie !

03.01.2022 godz. 17:15. Fatalnie zaparkowane auto, dodatkowo pozostawione na wiele dni na wąskiej osiedlowej ulicy może doprowadzić do tragedii. Taka właśnie sytuacja miała miejsce w Ząbkach przy ulicy Wiosennej. Na drodze jadącego do pożaru podnośnika strażackiego stanęło bezmyślnie porzucone BMW. Na i tak wąskiej alejce między blokami przejazd zastępu stał pod znakiem zapytania. Dzięki pomocy przechodniów i doświadczeniu strażaka – kierowcy udało się po kilku minutach przejechać dosłownie na centymetry. Jednak cała operacja znacznie opóźniła dojazd do pożaru, który wybuch na podziemnym parkingu jednego z bloków. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Poniżej przedstawiamy nagranie nadesłane do redakcji portalu WWL112.PL przez jednego z naszych czytelników. 

– Dzwoniliśmy z problemem do Straży Miejskiej w Ząbkach już kilka tygodni wcześniej. Usłyszeliśmy tylko, że zgłoszenie zostało przyjęte – powiedział nam Pan Krzysztof.

Bezmyślnie zaparkowany „zawalidroga” wreszcie zniknął z osiedlowego krajobrazu. Strażacy apelują do kierowców o rozsądne zostawianie samochodów. Parkujmy przede wszystkim w miejscach wyznaczonych tak aby nie łamać przepisów ruchu drogowego i przede wszystkim nie utrudniać bezpiecznego przejazdu służb. Brak zdrowego rozsądku może doprowadzić do czyjejś tragedii. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto/Video: Czytelnik KB, [Reporte001]