KRUBKI – GÓRKI. „Dziupla” zlikwidowana, a dla paserów tylko dozór policyjny.

Funkcjonariusze wołomińskiej komendy policji wraz z kolegami ze stołecznej grupy „Skorpion” w minionym tygodniu „wjechali” na jedna z posesji w miejscowości Krubki – Górki (gmina Poświętne) Mundurowi mieli informacje, że na miejscu mogą znajdować się pojazdy lub części samochodowe pochodzące z kradzieży. Nie mylili się. W jednym z garaży ujawniono Nissana X – Trial skradzionego niedawno w Piotrkowie Trybunalskim. Auto było już częściowo rozebrane, a elementy przygotowane do sprzedaży. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch 30 – latków, którzy byli dobrze znani policji i odpowiadali już wcześniej za przestępstwa samochodowe. 

Po przeszukaniu innych pomieszczeń „Skorpioni” odnaleźli jeszcze silnik oraz trzy skrzynie biegów, które najprawdopodobniej również pochodzą z kradzieży. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych ujawniono również nieduże ilości narkotyków. 

Obaj paserzy trafili do policyjnej celi zaledwie na  chwilę. Po usłyszeniu zarzutów sąd zdecydował szastosować wobec mężczyzn jedynie środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. 

– Za popełnione przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Jednak w tym przypadku podejrzani będą odpowiadać w warunkach recydywy więc kara może być zwiekszona nawet o połowę – powiedział nam aspirant sztabowy Tomasz Sitek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Autor: Majcher, WWL112.PL 

Foto: KPP Wołomin